28 | 01 | 2020
INDIKÁTORY PRO HORKOVZDUŠNOU STERILIZACI Tisk Email

ZPĚT


Test na horkovzdušnou sterilizaci

1) Indikátorové proužky pro horkovzdušnou sterilizaci

Určeno k použití při procesech horkovzdušné sterilizace při parametrech dle platné legislativy. Indikátorové proužky horkovzdušné sterilizace, samolepící proužky, délka kotoučku 50 metrů, šířka 19 mm. Lepící proužky se stříhají. Indikátorový proužek představuje jednoduchý a pohodlný způsob, jak ověřit expozici při horkovzdušné sterilizaci. Indikátor mění barvu. Indikátorový proužek je určen pouze pro horkovzdušnou sterilizaci.
1x balení (kotouč) obsahuje cca 1500 až 2000 indikátorů.
Lepící páska s procesovým indikátorem /tř.1/ horkovzdušné sterilizace.

.................................... > Ceník <

 


2) Indikátorové trubičky pro horkovzdušnou sterilizaci

Trubička pro horkovzdušnou sterilizaci, 1 balení = 100 ks.
Norma: 1 trubička na hokovzdušný sterilizátor + 1 identifikátor na balíčku (samolepící proužek). Indikátorová trubička mění barvu.

Indikátorová trubička je určena pouze pro horkovzdušnou sterilizaci.

Pro sterilizátory s cirkulací vzduchu, třída 6, 1x balení obsahuje 100 ks trubiček.

.................................... > Ceník <

 

Kontrola sterilizace proudícím suchým vzduchem se dodávají skleněné zatavené trubičky naplněné indikační tekutinou, objednací č. 7303. Indikátory odpovídají specifikacím Třídy D dle ČSN EN 867-1 a Třídy 6 dle ISO 11140-1.
Skleněné zatavené trubičky s tekutinou pro kontrolu účinnosti sterilizace při teplotách 160°C, 170°C a 180°C v horkovzdušném sterilizátoru s cirkulací vzduchu. třída D, ISO 6.
Lze je použít pro kontrolu sterilizace ve výše uvedených přístrojích v rozsahu teplot 160 °C až 180 °C. Vkládají se mezi sterilizované nástroje a pomůcky. Exspirace (2 roky od data výroby) je vyznačena na balení. Skladování: Na chladném místě chráněném před sluncem nebo zdroji tepla (nejlépe v chladničce). Za stejných podmínek lze uchovávat exponované indikátory pro dokumentační účely bez nežádoucí změny barvy jakkoliv dlouho, poté se mohou likvidovat jako běžný skleněný odpad.
Integrační trubičky, objednací č. 7303, jsou na jednom konci označeny zelenou tečkou. Změna barvy tekutiny z červené na zelenou znamená, že indikátor byl během sterilizace vystaven působení určité teploty po určitou dobu, např. 160°C/60 min. nebo 170°C/31 min. nebo 180 °C/16 min. (Podrobnější údaje si můžete vyžádat u dodavatele.) Pokud tekutina nedosáhne po sterilizaci jasně zelené barvy, ale pouze barvy hnědé až tmavě zelené, nebyly dosaženy výše uvedené parametry sterilizace. Dosažená změna barvy v takovém případě nemusí být časově stálá. Tyto trubičky jsou jediným indikátorem dostupným na světovém trhu, který splňuje specifikace pro indikátory Třídy 6 dle ISO 11140-1 a Třídy D dle ČSN EN 867-1 pro sterilizaci suchým teplem.

Čas pro docílení zelené barvy

Indikátorové proužky pro horkovzdušnou sterilizaci

Název provedení DPH Cena bez DPH
1) Indikátorové proužky horkovzdušné sterilizace, kotouč 50 m
proužek 21 980,- Kč
2) Indikátorová trubička, 100 ks
trubička 21 1 980,- Kč
> nahoru <
Aktualizováno Čtvrtek, 23 Leden 2020 18:15